Halılarımızı Ne Kadar Sürede Yıkamalıyız?

Yaşam alanlarımızın vazgeçilmezlerinden olan halıların, kullanım alanına uygun yapıda ve boyutta olması önemli bir kriterdir. Bununla birlikte, kullanım ömrünün uzun olması için yapılacak işlemlerin de etkisi büyüktür. Kapladığı alan bakımından büyük ve el dokuması halıların yıkanması ve temizlenmesi epey uğraştırıcıdır.

  Özellikle yolluk ve mutfaklarda kullanılan halıların üzerinde lekelenmelerin olması, daha çabuk kirlenip yağlanması daha fazladır. Dolayısıyla buralarda kullanılan halıların daha fazla ve sık yıkanması, silinmesi gerekmektedir.

 Halı Yıkama Neden Önemlidir?

 Halı yıkama, uğraştırıcı ve kullanılan hijyen malzemelerinin kalitesi açısından değerlendirildiğinde insan sağlığı için oldukça önemli bir konudur. Bu konuda alanında yetkin, kaliteli ürünlerle hizmet veren pek çok firma bulunmaktadır. Diyarbakır yalı yıkama fabrikaları  bu konuda oldukça başarılı işlere imza atmaktadır. Atlas halı yıkama fabrikası bu alanda verdiği hizmetlerle öncü konumdadır.

 Halıların Yıkanma Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

 Evimizde veya iş yerimizde çok sık kullanılan halı ve paspasların yıkanma süreleri kullanım yerlerine değişiklik göstermektedir. Örneğin koridor ve antrelerde kullandığınız halıların daha sık ve daha bol suyla yıkanması gerekirken, daha az kirlenen evinizin kuytu yerlerinde kullandığınız halılarınızın ise daha seyrek yıkanması gerekmektedir. Ortalama olarak 3 ayda bir halılarınızı güvenilir halı yıkama fabrikası aracılığıyla temizletirseniz; hem halının ömrü uzun olacaktır, hem de maksimum hijyen elde edilecektir.

  Halıların Temizliğinde Dikkat Edilecek Detaylar Nelerdir?

 Aile üyelerimizin ve işyerindeki çalışma arkadaşlarımızın sağlığında önemli bir yer tutan, güvenli ve konforlu bir ortam sunan çalışma veya yaşam alanlarımızın temiz ve bakterilerden arınmış olması oldukça önemli bir konu haline gelmiştir. Özellikle küçük çocuğunuz var ise; yere düşen nesnelerde yer alan bakteri ve mikropların ağız yoluyla vücuda girmesi daha da kolay olmaktadır. Hal böyle olunca, bol suyla, anti bakteriyel ve anti alerjik ürünlerin kullanılmasıyla temizliği yapılan halıların güvenilir firmalar tarafından yapılması gerekmektedir.

 Atlas Diyarbakır halı yıkama fabrikası tarafından yapılan halı yıkama ve temizlik işlemlerinde tüm bu kriterler göz önünde bulundurularak yapılmakta olup, detaylı ve titiz bir işçilikle güvenilir bir şekilde müşterilere teslim edilmektedir. Güven ve hijyenin tek adresi olan firmamızla iletişime geçerek, halılarınızı huzurla teslim edebilirsiniz.