Yatak Yıkama

Atlas halı yıkama Buharlı Antibakteriyel yatak yıkama hizmeti.

#atlashaliyikama21 #haliyikama #diyarbakirdahaliyikama #diyarbakir<br><br>
 #halıyıkama #carpet #atlashaliyikama21 #haliyikama #hijyen #canlırenkler<br><br>
 #temizlikbenimişim #temizlikzamanı #temizlikfikirleri #carpetcleaning<br><br>
 #carpetcleaner #carpetwash #atlashalıyıkama #temizlikzamanı +-kucuktur-

Uzmanlar, ömrümüzün yaklaşık 3’te 1’ini, geçirdiğimiz yastık ve yatak üzerinde barınan ve astım, alerji gibi rahatsızlıklara sebep olan milyarlarca bakteri konusunda uyarıyor.

Uzmanlara göre, günde ortalama 8 saat uyuyan bir kişi, ömrünün 3’te 1’ini, milyarlarca küçük yaratığı barındıran bir yastık ve yatak üzerinde geçiriyor. Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Alerjik Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanlığı internet sitesinde yer alan yazıda, gözle görülemeyecek kadar küçük canlılar olan ve astım, alerji gibi rahatsızlıklara sebep olan ‘’ev tozu akarları’’na karşı uyarılar yer alıyor. Toz içinde yaşıyorlar Yazıya göre, en önemli ev içi alerjen, ‘’ev tozu akarları’’ olarak kabul ediliyor. Akarlar gözle görülemeyen, çevre şartlarına oldukça dayanıklı, sıcak ve nemli ortamlarda kolaylıkla çoğalabilen, ev tozu içinde yaşayan mikroskobik canlılar olarak tanımlanıyor. Akarların vücut proteinleri ve dışkıları alerji yapıcı özellik taşıyor. Besinleri deri döküntüsü Akar alerjenleri yastık, yatak, halı ve kumaş kaplı mobilya gibi toz tutan ev eşyalarında yüksek oranda bulunuyor. Bu alerjenlerin solunum yoluyla alınması, hastada alerjik yakınmaların başlamasına sebep oluyor. İnsan deri döküntüleriyle beslenen ve insanların bulunduğu ortamlarda yaşayan akarların evden tamamen temizlenmesi zor, ancak alınacak birtakım basit tedbirlerle akarlara maruziyet önemli düzeyde azaltılabiliyor. Yazıya göre, insanların günde ortalama 8 saat uyudukları kabul edilirse, akar alerjisi olan bir hasta, ömrünün yaklaşık 3’te 1’ini, milyarlarca ‘’mite’’ adı ile bilinen küçük yaratığı barındıran bir yastık ve yatak üzerinde geçiriyor. Yatak odası yuvaları Evdeki diğer odalara oranla, yatak odası en fazla akar barındıran oda sayılıyor. Bu nedenle akarlarla mücadele yöntemlerinin özellikle yatak odalarında yoğunlaştırılması gerektiği vurgulanan yazıda, şunlar öneriliyor: ‘’Akar alerjenleri kumaşların gözeneklerinden geçebiliyor. Akar alerjisi olan hastalar anti-alerjik yatak takımları kullanabilir. Yastık ve yatağın naylon kılıflarla kaplandıktan sonra yatak takımlarının üzerine geçirilmesi de ucuz ve etkili bir yöntem. Kadife gibi kalın veya tüylü kumaşlardan yapılmış yatak örtüleri yerine yıkanabilir battaniyeler ve yatak örtülerini tercih edin. Yastık kılıfı, çarşaf ve nevresimleri her hafta yüksek sıcaklıkta yıkayın. 55 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda yıkamak hem alerjeni uzaklaştırır hem de akarları öldürür.

Atlas halı yıkama fabrikasında yerinde yatak yıkama hizmeti. Buharlı yıkama sistemi ile yüzeylerde birikmiş bakteri,mite ve ev tozu akarları rahatça yok eder,dezenfekte edilmiş hijyenik bir ortam sağlar Yatak yıkama hizmetlerimizde her mevsim, yılın her günü gerekli hizmet aksamandan verilmektedir